Law Games

LG

Ogólnopolski Konkurs Law Games jest wspólnym przedsięwzięciem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland i kancelarii Wierzbowski Eversheds. Projekt powstał z myślą o studentach i absolwentach, którzy nie mają zbyt wielu okazji do sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce.  Dzięki Konkursowi młodzi adepci prawa mają okazję rozwiązać sprawy z zakresu prawa cywilnego, z którymi profesjonalni prawnicy mają do czynienia w swojej codziennej pracy. Udział w Law Games jest wyjątkową szansą na postawienie pierwszych kroków na ścieżce prawniczej kariery.

Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w 2005 roku, tak więc w tym roku będzie to już jedenasta jego odsłona. Od tego czasu z roku na rok przedsięwzięcie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do tej pory projekt skierowany był do studentów  III – V roku oraz absolwentów prawa. W tym roku kierujemy Law Games przede wszystkim do studentów IV i V roku prawa,  aplikantów  oraz tych absolwentów prawa, którzy ukończyli studia maksymalnie 3 lata przed finałem Konkursu.

Zmiana została wprowadzona także w sposobie przeprowadzania eliminacji do Konkursu – ten etap odbywa się online. Przeprowadzany w Internecie test, sprawdzający wiedzę z wielu dziedzin prawa, wyłoni finalistów, którzy spotkają się w siedzibie kancelarii Wierzbowski Eversheds, aby rozwiązać kazus przygotowany przez prawników tej firmy.

Główną nagrodą dla zwycięzców jest możliwość odbycia 3-miesięcznej płatnej praktyki w kancelarii Wierzbowski Eversheds.
To doskonała okazja, aby zobaczyć, jak wygląda praca w jednej z największych kancelarii prawnych w Warszawie, zdobyć ciekawe doświadczenia, a dodatkowo wygrać cenne nagrody. Warto spróbować!

 

Więcej informacji na stronie lawgames.elsa.org.pl.