Praktyki krajowe

Program Praktyk Krajowych, jeden z wiodących projektów naszego stowarzyszenia, to największy w Polsce program praktyk adresowany do studentów prawa i administracji. W ramach programu PPK, ELSA oferuje praktyki w jednym z 16 ośrodków akademickich w Polsce. Program trwa przez cały rok. Z roku na rok systematycznie zwiększa się liczba podmiotów oferujących za naszym pośrednictwem praktyki.

W ramach programu wyróżniamy:

  • praktyki ogólnopolskie – dostępne dla studentów z całej Polski, organizowane w urzędach centralnych, prestiżowych kancelariach oraz firmach, przede wszystkim tych, które mają siedzibę w Warszawie;
  • praktyki lokalne – dostępne dla studentów z całej Polski, w szczególności jednak skierowane są do studentów studiujących w określonym ośrodku akademickim; organizowane są przez Grupy Lokalne u pracodawców mających siedzibę w poszczególnych miastach.

 

Udział w Programie Praktyk Krajowych to szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w znanych i cenionych kancelariach, firmach oraz instytucjach. Wielu uczestników programu PPK dzięki odbytej praktyce otrzymało u wcześniejszego praktykodawcy stałe zatrudnienie.

Aby zgłosić się na praktykę ogólnopolską lub lokalną skontaktuj się z Wiceprezesem ds. STEP w Grupie Lokalnej w biurze ELSA na Twojej uczelni lub wejdź na stronę internetową Grupy Lokalnej (patrz zakładka: Grupy Lokalne). Otrzymasz tam wymagane formularze, listę dostępnych praktyk oraz wszelkie niezbędne informacje.

Aktualną ofertę praktyk krajowych znajdziesz też na stronie www.praktykiprawnicze.pl oraz na fanpage’u praktykiprawnicze.pl!