was successfully added to your cart.

Projekty ELSA

ELSA Poznań charytatywnie

By 22 grudnia, 2017 No Comments

W Poznaniu od zawsze przywiązuje się dużą wagę do jednego z Programów Wiodących ELSA – Programu Praw Człowieka. W ramach jego realizacji rozpoczęliśmy stałą współpracę z Domem Dziecka nr 3 w naszym mieście, dla którego zorganizowaliśmy dwie zbiórki w roku 2016/2017. Udało nam się dzięki temu przekazać dość nietypowe dary takie jak np. egzotyczne owoce, których wiele dzieci nigdy wcześniej nie miało okazji spróbować. Kolejna zbiórka, tym razem dwudniowa, odbędzie się w dniach 12 – 13 grudnia 2018 roku.

Okres przedświąteczny co roku sprawia, że ludzie bardziej otwierają się na los innych. Jako Organizatorzy jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc i zaangażowanie studentów naszego Wydziału w zbiórki organizowane na naszym Wydziale nie tylko przez nas.

Wspieramy też schronisko dla zwierząt. Wśród darów dla zwierzaków znalazły się nawet legowiska! W tym roku również podzielimy się z porzuconymi zwierzętami naszymi dobrami – w Dzień Bezdomnych Zwierząt 4 kwietnia.

Najpiękniejszy jest moment dostarczenia zebranych podarków do wyznaczonego miejsca. Dzieci są bardzo szczęśliwa, a właściciele schroniska dla zwierząt również nie kryją radości w imieniu swoich podopiecznych.

Prawda jest jedna: warto się angażować i pomagać.