Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Ogólnopolska Konferencja Praw Człowieka “Tezy Równości”

9 maja, 2019

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Lublin ma zaszczyt zaprosić studentów oraz wszystkie osoby zainteresowane prawami człowieka, do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Praw Człowieka „Tezy Równości”. Odbędzie się ona dnia 9 maja na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.

Temat Konferencji poświęcony jest dyskryminacji oraz metodom walki z tym zjawiskiem, realizując tym samym 10. Cel Zrównoważonego Rozwoju. Konferencja dzieli się na trzy panele:
I. Prawa człowieka w ujęciu normatywno – historycznym,
II. Przejawy dyskryminacji i metody jej zwalczania,
III. Prawne i społeczne aspekty walki z dyskryminacją w rodzinie.

Tematyka Praw Człowieka to jeden z trzech Programów Wiodących w całej sieci ELSA. Aby ukazać jak najwięcej aspektów wspomnianego zagadnienia, pragniemy zaangażować zarówno studentów, jak i wysokiej klasy specjalistów. Miło nam poinformować, iż „Tezy Równości” zostały objęte patronatem merytorycznym przez Pana prof. dr hab. Bartosza Liżewskiego.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na wystąpienie skierowanym do wszystkich studentów prawa oraz magistrów i doktorantów do 5 lat po zakończeniu studiów prawniczych. Szczegóły zostaną podane niebawem.

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia, na którym stopniowo będą się pojawiały najnowsze informacje dotyczące przebiegu Konferencji.

Szczegóły

Data:
9 maja, 2019
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/766666760372592/

Miejsce

Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II
20-031

Organizator

ELSA Lublin
Strona internetowa:
lublin.elsa.org.pl