Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

XXII Ogólnopolski Konkurs na Glosę

7 czerwca, 2019

Ogólnopolski Konkurs na Glosę do Orzeczenia Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego stawia przed uczestnikami zadanie napisania głosy do jednego z zaproponowanych orzeczeń. Konkurs jest skierowany do studentów studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich wydziałów prawa i administracji wyższych uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce.

Rywalizacja składa się z dwóch etapów:
1) napisanie głosy do jednego z orzeczeń z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego, Konstytucyjnego, karnego lub finansowego;
2) finał konkursu.

Do następnego etapu Konkursu, będącego równocześnie jego finałem, przechodzą autorzy pięciu najlepszych prac (po jednym z każdej dziedziny), spośród których jury wybiera autora najlepszej glosy.

Celem Konkursu na Glosę jest zachęcenie studentów do podejmowania prób samodzielnej analizy badawczej wyroków wraz z ich uzasadnieniami, a także rozwinięcie sztuki argumentacji i obrony własnego stanowiska. Napisanie naukowego komentarza do orzeczenia sądowego stwarza również doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy z wybranej dziedziny prawa.

Termin nadsyłania prac: 30 kwietnia 2019r.
Finał konkursu: 7 czerwca 2019r.

Szczegóły

Data:
7 czerwca, 2019
Strona internetowa:
http://glosa.elsa.org.pl/partnerzy/

Organizator

ELSA Toruń
Strona internetowa:
torun.elsa.org.pl

Miejsce

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Jurija Gagarina 15
Toruń, Polska
+ Google Map