was successfully added to your cart.

AktualnościKonkursyProjekty ELSA

Ogólnopolski Moot Court “Civilis” 2020

By 10 lutego, 2020 No Comments

NOWY PROJEKT ELSA Poland!

Na poziomie międzynarodowym ELSA organizuje dwa bardzo duże projekty, którymi są Moot Courty: John H. Jackson Moot Court Competition oraz The European Human Rights Moot Court Competition. W Polsce w zeszłym roku zorganizowaliśmy mooty w 4 miastach. Czas na ogólnopolską symulację rozprawy sądowej z zakresu prawa i postępowania cywilnego. Prezentujemy Wam Moot Court “Civilis”!

Ogólnopolski Moot Court z prawa i procedury cywilnej “Civilis” będzie konkursem drużynowym, w którym uczestnicy będą mieli szansę sprawdzić się w roli pełnomocników, a także zweryfikować umiejętności nabyte w trakcie studiów w zakresie pisania pism procesowych oraz oratorstwa w praktyce!

“Civilis” opiera się na symulacji rozprawy sądowej, podczas której drużyny złożone z 2-4 osób wcielają się w pełnomocników reprezentujących strony w postępowaniu cywilnym.

Konkurs będzie składał się z dwóch etapów.

  1. Zadaniem drużyn podczas I etapu będzie stworzenie pisemnych stanowisk obu stron sporu na podstawie fikcyjnego stanu prawnego.
  2. 8 najlepszych drużyn zakwalifikuje się do II etapu, gdzie podczas rozgrywek ćwierćfinałowych w formie ustnej zaprezentują przed Sądem Konkursowym argumenty wylosowanej strony procesowej.

Zwycięzcy awansują do półfinału, a następnie do wielkiego finału w których reprezentować będą argumenty obu stron sporu. W trakcie wszystkich rozgrywek II etapu drużyny mają 25 minut na wystąpienie, podczas którego członkowie Sądu Konkursowego mogą zadawać im pytania. Po wysłuchaniu wypowiedzi oponentów, każda z drużyn ma prawo do pięciominutowej repliki. 

A jeśli jeszcze nie wiecie dlaczego warto wziąć udział w Moot Courcie to zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, bo Elsowicze mają już niemałe doświadczenie, nawet na arenie międzynarodowej!

Partnerem głównym konkursu jest największa globalna firma prawnicza Dentons. To właśnie w jej warszawskiej siedzibie, która znajduje się w kompleksie Elektrownia Powiśle odbędzie się finał Konkursu. Partnerem merytorycznym Konkursu jest Naczelna Rada Adwokacka.

Wysoki standard wydarzenia – gwarantowany!

Tutaj znajdziesz regulamin konkursu, link do zapisów oraz kazus konkursowy!

Odwiedź naszego facebooka aby być na bieżąco z dalszymi informacjami na temat Moot Court “Civilis”!