was successfully added to your cart.

INDEX

Rok 2018 – rok trudnych wyborów w zakresie cen transferowych

By 8 kwietnia, 2019 No Comments

Podatnicy myśleli, że po ciężkim 2017 r. będą mogli odetchnąć i zająć się jedynie aktualizacją przygotowanych dokumentacji cen transferowych. Nic bardziej mylnego!

Od 1 stycznia 2019 r. zaczną obowiązywać znowelizowane przepisy w zakresie cen transferowych, zmieniające podejście w zakresie dokumentowania oraz weryfikacji transakcji z podmiotami powiązanymi.

Rok 2018 r. będzie dla podatników rokiem wyboru. Zgodnie z przepisami przejściowymi znowelizowanej ustawy, podatnicy będą mieli możliwość zastosowania w 2018 roku znowelizowanych przepisów lub pozostać w starym reżimie. Wybór należy do nich.

Zgodnie z uzasadnieniem do Ustawy, regulacja została wprowadzona, aby umożliwić podatnikom przygotowanie dokumentacji cen transferowych za 2018 r. na podstawie zmienionych przepisów, co może spowodować ograniczenie obowiązków w zakresie dokumentacji cen transferowych dla części podatników już za 2018 r.

Więcej informacji znajdziemy na blogu – http://www.cenytransferoweblog.mddp.pl/rok-2018-rok-trudnych-wyborow-w-zakresie-cen-transferowych/