Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Lublin ma zaszczyt zaprosić studentów oraz wszystkie osoby zainteresowane prawami człowieka, do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Praw Człowieka „Tezy Równości”. Odbędzie się ona dnia 9 maja na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.

Temat Konferencji poświęcony jest dyskryminacji oraz metodom walki z tym zjawiskiem, realizując tym samym 10. Cel Zrównoważonego Rozwoju. Konferencja dzieli się na trzy panele:
I. Prawa człowieka w ujęciu normatywno – historycznym,
II. Przejawy dyskryminacji i metody jej zwalczania,
III. Prawne i społeczne aspekty walki z dyskryminacją w rodzinie.

Tematyka Praw Człowieka to jeden z trzech Programów Wiodących w całej sieci ELSA. Aby ukazać jak najwięcej aspektów wspomnianego zagadnienia, pragniemy zaangażować zarówno studentów, jak i wysokiej klasy specjalistów. Miło nam poinformować, iż „Tezy Równości” zostały objęte patronatem merytorycznym przez Pana prof. dr hab. Bartosza Liżewskiego.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na wystąpienie skierowanym do wszystkich studentów prawa oraz magistrów i doktorantów do 5 lat po zakończeniu studiów prawniczych.

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia, na którym stopniowo będą się pojawiały najnowsze informacje dotyczące przebiegu Konferencji.