Aktualności

Zwycięzcy polskiej edycji Global Legal Hackathonu

By 2 marca, 2018 No Comments

Zwycięzcy polskiej edycji Global Legal Hackathonu

W niedzielny wieczór w Warszawie skończyła się polska edycja pierwszego na świecie Global Legal Hackathonu. Dwanaście interdyscyplinarnych zespołów, które uformowały się w piątek, dotarło w komplecie do mety. Na podium stanęły trzy zespoły.

Z numerem jeden aplikacja „PomagaMy”, ułatwiająca kobietom doświadczającym przemocy domowej dostęp do bezpłatnej pomocy prawnej.

Drugie miejsce zajęła aplikacja „Prawnik pierwszego kontaktu”,

Trzecie miejsce przyznano aplikacji “What to do?” skierowanej do młodych prawników i aplikantów, opartej o ideę społecznościowych “paczek” z doświadczeniem, z których młody prawnik może korzystać, oceniać, a potem dodawać własne. Jury doceniło potencjał dla innych branży, np. lekarzy, gdzie wymagana jest konkretna i szybko dostępna wiedza.

Jury wyróżniło także dwa inne projekty. Pierwszy z nich automatyzował proces tłumaczenia długich i skomplikowanych dokumentów na język zrozumiały przez ludzi bez wykształcenia prawniczego za pomocą technik grupowania i przewidywania słów kluczowych przy wykorzystaniu uczenia maszynowego („machine learning”) oraz przetwarzania języka naturalnego (“NLP”).

Drugim wyróżnionym projektem była aplikacja Smart DD do przesyłania plików do klientów bez ryzyka ich utraty bądź wycieku. Rozwiązanie umożliwia szyfrowanie pliku, określenie daty i godziny jego odbioru oraz weryfikację, czy dokładnie ten sam plik został wysłany i odebrany.